Czyszczenie filtrów cząsteczek stałych

Proces czyszczenia filtra

Istnieje wiele metod czyszczenia filtrów cząsteczek stałych, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Konsultując się z mechanikami, konstruktorami i producentami postawiliśmy na czyszczenie metodą hydrodynamiczną. Metoda ta daje najlepszy rezultat, a ponadto jest bezpieczna dla monolitu. Jako jedyni w Tarnowie myjemy filtry cząsteczek stałych techniką dwustronną. Za pomocą wody podawanej z odpowiednim ciśnieniem i środkami chemicznymi, filtr jest przepłukiwany z obu stron. Zwiększa to skuteczność czyszczenia, wypłukując z każdej ze stron złogi sadzy, popiołu czy oleju.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów, dajemy roczną gwarancje na usługę bez limitu km.

Poniżej opisaliśmy krok po kroku przebieg regeneracji w naszej firmie.

Przyjęcie i kontrola

Przyjęcie filtra cząsteczek stałych, zebranie odpowiednich danych i inspekcja. Przed czyszczeniem, za pomocą kamery endoskopowej, sprawdzamy mechaniczne uszkodzenia filtra i wkładu. W przypadku uszkodzenia monolitu Klient jest o tym poinformowany, a dalszy proces naprawy ustalany jest indywidualnie.

Czyszczenie i suszenie

Po inspekcji filtra lub katalizatora sprawdzamy przepustowość oraz analizujemy stopień zanieczyszczenia. Następnie myjemy go, suszymy gorącym powietrzem i sprawdzamy wynik po wykonanej czynności serwisowej.

Odbiór

Po zakończeniu czyszczenia, Klient zostaje poinformowany możliwości odbioru. Do wyczyszczonego filtra dołączamy kartę informacyjną o możliwych przyczynach usterki wraz kartą gwarancyjną.

Zadzwoń do nas

  • +48 663 063 800